Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść
ul. Dokerska, Wrocław
Bastian: Dziś jest najgorzej.
Konstal (Protram) 105 N/Na, Wrocław
Bastian: Pamiętam to jak dziś.
Skoda 16 T, Wrocław
Bastian: Super Skoda 16t.
Skoda 16 T, Wrocław
Bastian: Tłum ludzi na przystanku.
Skoda 16 T, Wrocław
Bastian: 🚊
Skoda 16 T, Wrocław
Bastian: 😀😍🥰

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

irek.p
panAeL
panAeL
Parsley
tomimaki
irek.p
irek.p
irek.p
sawa
Danuta B.
Danuta B.
Karol Gryfino
foxi
foxi
maras
maras
maras
Zbigniew Franczukowski (bynio)
maras
maras
maras

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
Film "Było tu ładnie"
Autor: Neo[EZN]°, Data dodania: 2006-02-18 18:22:38, Aktualizacja: 2006-02-18 18:22:38, Odsłon: 3860

Film autorstwa Ryszarda Szołtysika i Adama Ziontka
Film porusza problem rewitalizacji wrocławskich kamienic, urbanistyki miasta, powojennej architektury oraz przebudów ulic i ich wpływie na tkankę miejską. W filmie "Było tu ładnie" znajdziemy wypowiedzi mieszkańców zaniedbanych kamienic, architektów i przedstawicieli miasta oraz ZDiKu oraz sporo ujęć wyburzeń kamienic (ul.Pułaskiego, Drobnera).

Film przygotowany bardzo profesjonalnie. Godny polecenia miłośnikom wrocławskich kamienic oraz tym, którzy chcą zobaczyć zmiany architektury - szczególnie na ulicy Pułaskiego.

Za zgodę na rozpowszechnianie filmu dziękuję jego autorom.

Zdjęcie nr 1


Czas trwania: 21 min
Format: DVD - MPEG2 (z przeplotem)
Cena: koszt płyty lub nośnik na wymianę
Wysyłka: nie, odbiór osobisty
Serwer: LINK
Emule: LINK (220 MB)

/ / /
vorwerk | 2006-02-19 14:45:21
Bardzo dobry film, szczególnie ujęcia wyburzania kamienic (w tym zdjęcia z wyburzania kamienicy przy ul. Worcella, której zdjęć nie ma na stronie). Podziękowania dla autorów filmu za jego udostępnienie.
wro2015 | 2006-02-19 18:10:25
jak mozna ten film zciagnac? Na czym polega ten link do emule? U mnie nie dziala
vorwerk | 2006-02-19 18:37:26
Kopiujesz ten link, przechodzisz do emule, klikasz prawym przyciskiem myszy wybierasz bezpośrednie pobieranie i film zaczyna się ściągać
Festung | 2006-02-19 22:19:18
Choć jeszcze nie filmu oglądałem, to melduję, że już go ściągnąłem, a wcale to tak długo nie trwało, uwzględniwszy niedzielną dzienną porę. Tym, którzy nie wiedzą podpowiadam, że wystarczy kliknąć na ostatnią frazę w słupku pod zdjęciem: Emule: LINK (220 MB).
Festung | 2006-02-20 16:57:23
Film, który, obok oglądanych obrazów Nadodrza i Ołbina autorstwa Siloya, jakoś paradoksalnie podbudował mnie. Ciężko żyje się z kompleksem Trójkąta, jako miejsca na wskroś podłego, będącego wstydem miasta. Do czasu obejrzenia filmu, czułem się człowiekiem źle urodzonym. Nieraz odbierałem kąśliwe uwagi z tego powodu. W filmie powiedziano głośno, to, co jest tajemnicą Poliszynela: Trójkąt wygenerowany został na wyraźne życzenie władz miasta, a właściwiej: Polski. Nie stanowi jakiegoś odosobnionego zjawiska, a jest udziałem bodaj wszystkich dużych miast kraju. Powiedziano wszystko, co chore: budowanie przeprawy przez serce miasta, wyburzanie kamienic o przecudnej, choć mocno zblakłej urodzie, a co najgorsze, pokazano, że mieszkańcy nie mają najmniejszego cienia nadziei. Widząc szpony rozrywające domy mojego światka, czułem, że szarpane jest moje ciało. Do rana nie zmrużyłem oka. Zastanawiająca taka skłonność do destrukcji 60 lat po wojnie. Pomyślałem sobie, że wywiezione po wojnie cegły z Wrocławia, w których braku upatruje się nie odbudowanie miasta, byłyby, co najwyżej, magmą kolejnych wzgórz saneczkowych. Wszystko, co powiedziałbym dalej, byłoby powtórzeniem mądrych słów wypowiedzianych w filmie. Dziękuję autorom filmu, a przede wszystkim Piotrowi NEO ( i pewnie innym osobom) za możliwość jego obejrzenia.
Neo[EZN] | 2006-02-20 17:08:24
Podziękowania należą się również Jeanickowi za dotarcie do filmu i poproszenię o zgodę na rozpowszechnianie w internecie.
Gość: | 2006-03-18 19:03:10
Tu nie ma co juz komentowac...Film trzeba poprostu obejrzec.Poraza mnie glupota i patrzenie tylko na swoj czubek nosa naszych urzednikow
Daniello | 2007-07-27 12:34:44
Czy nie ma innego źródła jak emule ? Jeśli ktoś mógłby udostępnić jakoś inaczej to byłbym wdzięczny. Mógłbym wtedy też wrzucić go na moj ftp który stoi i będzie stał 24/7 i podac tu linka, żeby każdy bez problemu mógł sobie zciągać.
TadPiotr | 2006-02-20 23:21:08
Myślę, że trzeba jeszcze dodać modernistyczą mentalność architektów ówczesnych, dla których takie pierzeje to było horror. Trzeba rozgęszczać i zazieleniać. Żyjemy teraz w tym zielonym rozgęszczeniu... No i mentalność radziecką: taniej wyburzyć i postawić nowy budynek niż remontować.
TadPiotr | 2006-02-20 23:22:24
Myślę, że trzeba jeszcze dodać modernistyczą mentalność architektów ówczesnych, dla których takie pierzeje to było horror. Trzeba rozgęszczać i zazieleniać. Żyjemy teraz w tym zielonym rozgęszczeniu... No i mentalność radziecką: taniej wyburzyć i postawić nowy budynek niż remontować.Myślę, że trzeba jeszcze dodać modernistyczą mentalność architektów ówczesnych, dla których takie pierzeje to było horror. Trzeba rozgęszczać i zazieleniać. Żyjemy teraz w tym zielonym rozgęszczeniu... No i mentalność radziecką: taniej wyburzyć i postawić nowy budynek niż remontować.
TadPiotr | 2006-02-20 23:22:54
Myślę, że trzeba jeszcze dodać modernistyczą mentalność architektów ówczesnych, dla których takie pierzeje to było horror. Trzeba rozgęszczać i zazieleniać. Żyjemy teraz w tym zielonym rozgęszczeniu... No i mentalność radziecką: taniej wyburzyć i postawić nowy budynek niż remontować.Myślę, że trzeba jeszcze dodać modernistyczą mentalność architektów ówczesnych, dla których takie pierzeje to było horror. Trzeba rozgęszczać i zazieleniać. Żyjemy teraz w tym zielonym rozgęszczeniu... No i mentalność radziecką: taniej wyburzyć i postawić nowy budynek niż remontować.Myślę, że trzeba jeszcze dodać modernistyczą mentalność architektów ówczesnych, dla których takie pierzeje to było horror. Trzeba rozgęszczać i zazieleniać. Żyjemy teraz w tym zielonym rozgęszczeniu... No i mentalność radziecką: taniej wyburzyć i postawić nowy budynek niż remontować.Myślę, że trzeba jeszcze dodać modernistyczą mentalność architektów ówczesnych, dla których takie pierzeje to było horror. Trzeba rozgęszczać i zazieleniać. Żyjemy teraz w tym zielonym rozgęszczeniu... No i mentalność radziecką: taniej wyburzyć i postawić nowy budynek niż remontować.
Opanas Bardaczny | 2012-09-30 13:53:16
linki nie działają
zuf | 2012-10-01 14:17:17
Link do youtuba -> Przy okazji polecam tym co nie oglądali i tym co oglądali go kiedyś - warto sobie odświeżyć i porównać co się zmieniło a co nie przez te 7 lat. Uwaga! Film podnosi ciśnienie..